Jul 7 17

Radca prawny — jak może pomóc twojej firmie?

csgroup_seo
radca prawny

Radca prawny to ogromna pomoc dla firm, zarówno małych, jak i średnich oraz dużych. Jego wsparcie przydaje się nie tylko w sytuacjach kryzysowych, lecz może być nieocenione również dla sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Współpraca z doświadczonym radcą prawnym pozwoli sprawnie uporać się z obowiązkami podatkowymi. Dzięki niemu w przypadku ewentualnych trudności z urzędem skarbowym można szybko zadziałać, unikając ewentualnego ryzyka wysokich sankcji pieniężnych. Ale to nie jedyny przypadek, w którym pomoc radcy prawnego może okazać się nieoceniona.

Współpraca firmy z radcą prawnym

Oferowana pomoc radcy prawnego jest szczególnie przydatna w przypadku wszelkich spraw załatwianych w urzędzie skarbowym. Jego wiedza i doświadczenie pozwoli uniknąć ewentualnych błędów, które mogłyby ściągnąć na firmę uwagę fiskusa. Przykładowo, radca prawny pomoże stworzyć odpowiednie umowy biznesowe zgodne z przepisami prawnymi. Co ciekawe, porady radcy prawnego mogą przyczynić się do znacznych oszczędności w przedsiębiorstwie, np. pozwalając ograniczyć wysokość podatków czy właściwie przygotowując się do wszelkich transakcji finansowych. Jak się zatem okazuje, taka współpraca może być długofalową inwestycją.

Radca prawny może pomóc m.in.:

  • w założeniu firmy
  • w negocjacjach umów najmu, leasingu czy ubezpieczenia
  • przy zawieraniu umów kredytowych i innych umów z kontrahentami, czy partnerami biznesowymi
  • przy sporządzaniu dokumentacji handlowych i prawniczych
  • w sądowym dochodzeniu i windykacji należności

Jak znaleźć najlepszego radcę prawnego dla firmy?

Nietrudno się domyślić, że każda firma chciałaby nawiązać współpracę z doświadczonym, w pełni zaufanym oraz renomowanym radcą prawnym. Warto zatem zwracać uwagę na kancelarie, które mają długi staż i działają na rynku od wielu lat. Warto też dowiedzieć się, czy dana kancelaria współpracowała wcześniej z innymi firmami, najlepiej działającymi w podobnej branży co prowadzone przedsiębiorstwo.

Aby potwierdzić wiarygodność konkretnego radcy prawnego, można skorzystać z list radców prawnych prowadzonych przez Okręgowe Izby Radców Prawnych.

Jul 7 17

Na czym polega obsługa prawna firm?

csgroup_seo
obsługa prawna

Bardzo wiele firm i przedsiębiorstw korzysta z pomocy kancelarii prawnych. Stała współpraca ze specjalistami, w tym radcami prawnymi, w wielu przypadkach jest niezbędna w sprawnym funkcjonowaniu podmiotów gospodarczych, również tych dopiero rozpoczynających działalność na rynku.

Przedsiębiorstwo może zatrudnić prawnika lub radcę prawnego w ramach stosunku pracy, jednak znacznie więcej podmiotów decyduje się na współpracę z zewnętrzną kancelarią, której specjalnością jest obsługa prawna firm, co jest znacznie bardziej opłacalnym rozwiązaniem. W takich sytuacjach nie jesteśmy obciążeni wysokim kosztem utrzymania pracownika lub pracowników, a jednocześnie mamy zapewnione fachowe wsparcie prawne na najwyższym poziomie. Warto pamiętać o tym, że w kancelariach pracują specjaliści, którzy na bieżąco uzupełniają wiedzę z zakresu często zmieniających się przepisów różnych dziedzin prawa, dlatego zawsze możemy liczyć na pomoc najwyższych jakości.

Kiedy jest niezbędna obsługa prawna firm?

W ramach współpracy z kancelarią prawną firma może liczyć na kompleksowe wsparcie w zakresie prawa cywilnego i gospodarczego, prawa pracy i prawa handlowego. W niektórych przypadkach kancelaria może pomóc również w rozwiązaniu spraw z zakresu prawa karnego lub prawa administracyjnego, np. reprezentując firmę przed organami administracji państwowej. Jak się zatem okazuje, profesjonalna kancelaria prawnicza może zapewnić wsparcie na wielu poziomach.

Obsługa prawna świadczona przez kancelarię rozumiana jest przede wszystkim jako kompleksowe doradztwo, które ma na celu dbanie o interesy firmy. Prawnik zajmie się więc dokładną analizą wszelkich umów przed ich podpisaniem, a także sprawdzi zapisy umów, które zostały już podpisane w celu wykrycia ewentualnych luk prawnych, które mogą działać na niekorzyść firm. Firmy współpracujące z profesjonalnymi kancelariami prawnymi mają zapewnioną fachową pomoc w rozwiązywaniu spraw karnych, a także różnorodnych sporów związanych z prawem pracy. Kancelaria prawna może wesprzeć firmę również podczas postępowania upadłościowego i naprawczego.

Dec 19 16

Strona w budowie

csgroup_seo
blog

Witamy na blogu naszej firmy. Strona w budowie ? zapraszamy wkr?tce.