Prawo cywilne

Prawo cywilne to gałąź prawa najsilniej związana z życiem codziennym. Odpowiada ono przede wszystkim za normowanie stosunków prawnych między podmiotami prawa prywatnego, osobami fizycznymi oraz prawnymi. Rozległość zagadnień związanych z prawem cywilnym – ilość tworzonych praw, ustaw, rozporządzeń i innych aktów prawnych – sprawia, że odnalezienie w zawiłościach prawnych nie jest proste dla zwykłego obywatela. W takich niekomfortowych sytuacjach swoją pomocą służą profesjonaliści.

USŁUGI Z ZAKRESU PRAWA CYWLINEGO

Pomoc prawnika doświadczonego w obrębie prawa cywilnego będzie nieoceniona zawsze wtedy, gdy sporu nie da się rozwiązać polubownie i gdy podmiot nie jest pewny, jakie dalsze kroki prawne może podjąć. Pełnomocnik będzie też niezastąpiony zawsze wtedy, jeśli to przeciwko Państwu wytoczono proces cywilny. Ponadto w tej dziedzinie prawa mieszczą się wszystkie sprawy związane z zawieraniem umów – warto skorzystać z pomocy prawnika, by zapisy w dokumencie były jednoznaczne.

Proponujemy kompleksową obsługę z zakresu prawa cywilnego. Jakie usługi prawne mamy Państwu do zaoferowania? Pomagamy interpretować przepisy prawa cywilnego i właściwie je zrozumieć. Sporządzamy opinie prawne, przygotowujemy projekty umów, porozumień i ugód. Opiniujemy umowy, uwzględniając interes Klienta, podejmujemy czynności w celu  zabezpieczenia należności. W przypadku wystąpienia sytuacji spornych bierzemy udział w mediacjach. Odpowiadamy za przygotowywanie pism procesowych w toku spraw sądowych. Możemy reprezentować strony w sporach o charakterze cywilnym przez sądami wszystkich instancji.