Radca prawny: Jak może pomóc twojemu przedsiębiorstwu

radca prawny

Radca prawny to ogromna pomoc dla firm, zarówno małych, jak i średnich oraz dużych. Jego wsparcie przydaje się nie tylko w sytuacjach kryzysowych, lecz może być nieocenione również dla sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Współpraca z doświadczonym radcą prawnym pozwoli sprawnie uporać się z obowiązkami podatkowymi. Dzięki niemu w przypadku ewentualnych trudności z urzędem skarbowym można szybko zadziałać, unikając ewentualnego ryzyka wysokich sankcji pieniężnych. Ale to nie jedyny przypadek, w którym pomoc radcy prawnego może okazać się nieoceniona.

Współpraca firmy z radcą prawnym

Oferowana pomoc radcy prawnego jest szczególnie przydatna w przypadku wszelkich spraw załatwianych w urzędzie skarbowym. Jego wiedza i doświadczenie pozwoli uniknąć ewentualnych błędów, które mogłyby ściągnąć na firmę uwagę fiskusa. Przykładowo, radca prawny pomoże stworzyć odpowiednie umowy biznesowe zgodne z przepisami prawnymi. Co ciekawe, porady radcy prawnego mogą przyczynić się do znacznych oszczędności w przedsiębiorstwie, np. pozwalając ograniczyć wysokość podatków czy właściwie przygotowując się do wszelkich transakcji finansowych. Jak się zatem okazuje, taka współpraca może być długofalową inwestycją.

Radca prawny pomaga w obsłudze prawnej firm:

  • w założeniu firmy
  • w negocjacjach umów najmu, leasingu czy ubezpieczenia
  • przy zawieraniu umów kredytowych i innych umów z kontrahentami, czy partnerami biznesowymi
  • przy sporządzaniu dokumentacji handlowych i prawniczych
  • w sądowym dochodzeniu i windykacji należności

Jak znaleźć najlepszego radcę prawnego dla firmy?

Nietrudno się domyślić, że każda firma chciałaby nawiązać współpracę z doświadczonym, w pełni zaufanym oraz renomowanym radcą prawnym. Warto zatem zwracać uwagę na kancelarie, które mają długi staż i działają na rynku od wielu lat. Warto też dowiedzieć się, czy dana kancelaria współpracowała wcześniej z innymi firmami, najlepiej działającymi w podobnej branży co prowadzone przedsiębiorstwo.

Aby potwierdzić wiarygodność konkretnego radcy prawnego, można skorzystać z list radców prawnych prowadzonych przez Okręgowe Izby Radców Prawnych.