Na czym polegają porady prawne dla firm?

obsługa prawna

Bardzo wiele firm i przedsiębiorstw korzysta z pomocy kancelarii prawnych. Stała współpraca ze specjalistami, w tym radcami prawnymi, w wielu przypadkach jest niezbędna w sprawnym funkcjonowaniu podmiotów gospodarczych, również tych dopiero rozpoczynających działalność na rynku.

Przedsiębiorstwo może zatrudnić prawnika lub radcę prawnego w ramach stosunku pracy, jednak znacznie więcej podmiotów decyduje się na współpracę z zewnętrzną kancelarią, której specjalnością jest obsługa prawna firm, co jest znacznie bardziej opłacalnym rozwiązaniem. W takich sytuacjach nie jesteśmy obciążeni wysokim kosztem utrzymania pracownika lub pracowników, a jednocześnie mamy zapewnione fachowe wsparcie prawne na najwyższym poziomie. Warto pamiętać o tym, że w kancelariach pracują specjaliści, którzy na bieżąco uzupełniają wiedzę z zakresu często zmieniających się przepisów różnych dziedzin prawa, dlatego zawsze możemy liczyć na pomoc najwyższych jakości.

Kiedy jest niezbędna współpraca z kancelaria prawną?

W ramach współpracy z kancelarią prawną firma może liczyć na kompleksowe wsparcie w zakresie prawa cywilnego i gospodarczego, prawa pracy i prawa handlowego. W niektórych przypadkach kancelaria może pomóc również w rozwiązaniu spraw z zakresu prawa karnego lub prawa administracyjnego, np. reprezentując firmę przed organami administracji państwowej. Jak się zatem okazuje, profesjonalna kancelaria prawnicza może zapewnić wsparcie na wielu poziomach.

Obsługa prawna świadczona przez kancelarię rozumiana jest przede wszystkim jako kompleksowe doradztwo, które ma na celu dbanie o interesy firmy. Prawnik zajmie się więc dokładną analizą wszelkich umów przed ich podpisaniem, a także sprawdzi zapisy umów, które zostały już podpisane w celu wykrycia ewentualnych luk prawnych, które mogą działać na niekorzyść firm. Firmy współpracujące z profesjonalnymi kancelariami prawnymi mają zapewnioną fachową pomoc w rozwiązywaniu spraw karnych, a także różnorodnych sporów związanych z prawem pracy. Kancelaria prawna może wesprzeć firmę również podczas postępowania upadłościowego i naprawczego.